ClipHotel Gaia Porto

  • Porto, Portugali

Hotelliesittely

  • WiFi

Vila Nova di Gaiassa lähellä metroa

Modernisti sisustetussa ClipHotel Gaia Porto -hotellissa asut Porton keskustassa. Hotelli sijaitsee lähellä liikenneyhteyksiä. Ponte Dom Luís I -maamerkki, joka oli aikoinaan maailman pisin silta, on noin 20 minuutin kävelymatkan päässä. Hotellilla on aamiaishuone ja pieni baari.

Lähin metropysäkki on João de Deus.

Hotellilla on:

  • Aamiaishuone ja baari
  • Vuokrattavia polkupyöriä
  • Pesulapalvelu
  • 24 h vastaanotto

Kaikissa huoneissa on:

  • WiFi
  • Ilmastointi ja TV
  • Vedenkeitin
  • Kylpy/suihku ja wc
  • Hiustenkuivain

Osa huoneista on varattavissa useammalle hengelle, esim. kahden hengen hotellihuone kolmelle. Lisähenkilöllä/lisähenkilöillä on tällöin lisävuoteena esim. kokoontaitettava vuode tai vuodesohva.

Käytämme hotellin omia nimityksiä eri huonetyypeille.

  • Huoneita : 89

Lyhyesti hotellista

Rannalle
5 km
Keskustaan
1.5 km
Baari
Kyllä
Matka lentokentältä
n. 40 min

Keskilämpötila i Porto

Yhteystiedot

Osoite
Avenida Da Republica, 1559, VILA NOVA DE GAIA - PORTO, Portugal

Tärkeä tietää

Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
Kyllä
Uudistettu
2019
Huoneita
89
MasterCard
Kyllä
Visa
Kyllä
Pysäköinnin tyyppi
Autotalli
WiFi
Kyllä
Ilmastointi yleisissä tiloissa
Kyllä
Sisäänkirjautuminen
15:00-14:00
Uloskirjautuminen
13:00-12:00
Tallelokero vastaanotossa
Kyllä
Pesulapalvelu
Kyllä

Huoneet

Vedenkeitin
Kyllä

Ruoka ja juoma

Baari
Kyllä
Aamiainen
Buffet
Aamiaishuone
Kyllä

Etäisyydet

Etäisyys julkisen liikenteen pysäkille
25 m
Keskustaan
1.5 km

Ranta

Rannalle (etäisyys min.)
5 km
Rannalle (etäisyys max.)
5 km

Urheilu

Polkupyörävuokraamo
Kyllä

Lapset ja nuoret

Syöttötuoli ravintolassa
Kyllä

Liikuntarajoitteiset

Kerroksia matalimmassa rakennuksessa
10
Hissi
Kyllä
Hotellialue sopii pyörätuolilla liikkuvalle
Kyllä

Palvelumme: TUI-sovellus ympäri vuorokauden

  • Aikavälillä 2024-11-01 - 2025-05-01
  • Aikavälillä 2025-05-01 - 2025-11-01

Palvelu TUI-sovelluksessa

TUIlla ei ole oppaita tässä lomakohteessa, mutta TUI-sovelluksen kautta saat yhteyden TUIn oppaisiin – juuri silloin kun itse haluat, kellon ympäri. Sovelluksen Kysy oppailta -osiossa voit lähettää viestejä suomeksi ja vastaukset saat nopeasti, sekä ennen lomaa että sen aikana. Oppaat auttavat sinua varaamaan retkiä ja vuokraamaan auton, jakavat ravintolavinkkejä ja kertovat, mistä löydät kohteen parhaat ostospaikat tai hienoimmat rannat. Ja tietysti he ovat apunasi myös kaikissa käytännön asioissa – jotta sinulla olisi mukava ja rentouttava loma. Tavoitat oppaat kiireellisissä tapauksissa myös puhelimitse kellon ympäri.

Matkustaminen hotellille

Lentoaika

Kohteeseen on tarjolla useita eri lentovaihtoehtoja. Lentoajan näet varausvaiheessa.

Matka lentokentältä

Kuljetus Francisco de Sá Carneiro Airport (OPO) -lentokentältä kestää noin 40 minuuttia. Varausvaiheessa näet saatavilla olevat kuljetusvaihtoehdot. Voit varata kuljetukset myös kirjautumalla myTUI-tilillesi, kun olet tehnyt varauksen.

[Lue lisää lentokenttäkuljetuksesta »](https://www.tui.fi/hyva-tietaa/lomakohteessa/lentokenttakuljetus

Bussit keskustaan lähtevät terminaalin ulkopuolelta ja kestävät 20–40 minuuttia. Metromatka lentokentältä kestää noin 40 minuuttia.

Etäisyydet

Etäisyys julkisen liikenteen pysäkille
25 m
Keskustaan
1.5 km

Ranta

Rannalle (etäisyys min.)
5 km
Rannalle (etäisyys max.)
5 km

Asiakasarviot

Pikkupuutteita

  • 3 / 10
Paloturvallisuus unohdettu rakennuksessa , huone on pirullisen kostea, jopa matkalaukussa olleet varusteet olivat kostuneet