Arguineguin Park by Servatur

  • Arguineguin, Gran Canaria, Kanariansaaret, Espanja
  • TUIn asiakasarvio:

Hotelliesittely

  • 4*
    Paikallinen luokitus
  • WiFi

Modernit huoneistot rauhallisella alueella

Arguineguin Park by Servatur sijaitsee rauhallisella asuinalueella Arguineguinissa. Useasta rakennuksesta koostuvan huoneistohotellin allasalueella on uima-allas, lastenallas ja allasbaari. Huoneistot ovat modernit.

Rantakadulle on noin 10 minuutin kävelymatka. Rantakatu johtaa sekä Arguineguinin keskustaan että hienolle Anfin rannalle, jonka hieno ja vaalea hiekka on tuotu Bahamalta.

Allaselämää isoille ja pienille

Alimpana hotellialueella sijaitsee uima-allas, jota reunustavat palmut ja aurinkotuolit. Hotellilla on lisäksi lastenallas pienempien vesileikkeihin. Jos kaipaat jotai virkistävää, voit tilata juoman – ja myös pientä syötävää – hotellin allasbaarista.

Omat aurinkotuolit ja huoneisto jopa kahdeksalle

Valitset sitten minkä huoneistotyypi tahansa, on parvekkeellasi tai terassillasi omat aurinkotuolit. Ja jos matkustatte suuremmalla porukalla, on tarjolla huoneisto jopa kahdeksalle! Tällöin käytössänne on suuri terassi, jolla on sekä sohvat, ruokapöytä että aurinkotuoleja. Kuinka viihtyisää olisikaan valmistaa espanjalaisia herkkuja, jotka voisi sitten syödä omalla terassilla... Täydellinen tapa viettää iltaa läheisten kanssa! Ja suuri supermarkettikin sijaitsee sopivasti lähellä hotellia.

  • Huoneistoja : 263

Lyhyesti hotellista

Rannalle
450 m
Ulkouima-allas/Lastenallas
Kyllä/Kyllä
Keskustaan/Ostoksille
1 km/1 km
Matka lentokentältä
n. 1 t 10 min.

Keskilämpötila Arguineguin

Yhteystiedot

Osoite
Avda Aly 55, Arguineguín, Gran Canaria, Spain
Puhelin
+34 928 27 64 55

Tärkeä tietää

Paikallinen luokitus
****
Rakennettu
2019
Huoneistoja
263
Jännite
220
Pysäköinti
Kyllä
Maksuton pysäköinti
Kyllä
Pysäköinnin tyyppi
Autotalli
WiFi
Kyllä
Maksuton WiFi huoneissa/huoneistoissa
Kyllä
Liikenne
Paikallisliikennettä

Huoneistot

Kolmio, Type A ja Type B ovat kooltaan 85–88 m². Kolmio, Type C 114 m² Neljän huoneen huoneisto, Type D 145 m²

WiFi
Kyllä
Kolmio
85-114 m2
Neljän huoneen huoneisto
145-190 m2
Maksuton tallelokero
Kyllä
Maksuton ilmastointi
Kyllä
Jääkaappi
Kyllä
Siivous
5 pv/vk
Hiustenkuivain
Kyllä
Vedenkeitin
Kyllä
TV
Kyllä
Suihku/wc
Kyllä
Keittiö
Kyllä
Keittiön tyyppi
Keittosyvennys
Leivänpaahdin
Kyllä
Sähköliesi
Kyllä
Uuni
Kyllä
Astianpesukone
Kyllä
Mikro
Kyllä
Silitysrauta
Kyllä

Vuoteet

Parivuode
150x200 cm
Yhden hengen vuode, koko
90x200 cm
Parivuode
Kyllä
Yhden hengen vuode
Kyllä

Ruoka ja juoma

Allasbaari
Kyllä
Allasbaareja
1

Etäisyydet

Ostoksille
1 km
Keskustaan
1 km

Ranta

Rannalle (etäisyys min.)
450 m

Uima-allas

Ulkouima-allas
Kyllä
Ulkouima-altaita
1
Lastenallas
Kyllä
Lastenaltaita
1
Uima-allas
Kyllä

Rentoutuminen

Spa
Ei

Urheilu

Kuntosali
Ei
Polkupyörävarasto
Kyllä

Liikuntarajoitteiset

Rakennuksia
14
Kerroksia korkeimmassa rakennuksessa
5

Palvelumme: TUI-sovellus ympäri vuorokauden

  • Aikavälillä 2025-10-01 - 2026-05-01
  • Aikavälillä 2026-10-01 - 2027-05-01

Palvelu TUI-sovelluksessa

TUI-sovellus on kätevin tapa saada yhteys TUIn oppaisiin – juuri silloin kun itse haluat, kellon ympäri. Sovelluksen Kysy oppailta -osiossa voit lähettää viestejä suomeksi ja vastaukset saat nopeasti, sekä ennen lomaa että sen aikana. Oppaat auttavat sinua varaamaan retkiä ja vuokraamaan auton, jakavat ravintolavinkkejä ja kertovat, mistä löydät kohteen parhaat ostospaikat tai hienoimmat rannat. Ja tietysti he ovat apunasi myös kaikissa käytännön asioissa – jotta sinulla olisi mukava ja rentouttava loma. Tavoitat oppaat kiireellisissä tapauksissa myös puhelimitse kellon ympäri.

Matkustaminen hotellille

Lentoaika

Suora lento Helsingistä Gran Canarialle n. 6 t 30 min.

Lento Oulusta saattaa tietyissä olosuhteissa voimakkaan vastatuulen vallitessa joutua tekemään ylimääräisen välilaskun polttoainetäydennystä varten.

Kohteeseen on tarjolla useita eri lentovaihtoehtoja. Lentoajan näet varausvaiheessa.

Matka lentokentältä

Matka Gran Canarian lentokentältä (LPA) kestää noin 1 t 10 min. Varausvaiheessa näet saatavilla olevat kuljetusvaihtoehdot. Voit varata kuljetuksen myös kirjautumalla myTUI-tilillesi, kun varaus on tehty. Lue lisää lentokenttäkuljetuksesta »

Etäisyydet

Ostoksille
1 km
Keskustaan
1 km

Ranta

Rannalle (etäisyys min.)
450 m

Asiakasarviot

TUIn asiakasarviot

4.6 / 10

268 Asiakasarviota
  • Siivous
    4.5 / 10
  • Ruoka
    3.9 / 10
  • Hotellipalvelu
    4.4 / 10

Päivitetty: 04.02.2026

Ihana ja hyvinhoidettu hotelli

  • 5 / 10
Hyvä, uudehko hotelli. Hieno huone ja allasalue. Rauhallinen hotelli ja vastasi hyvin kuvausta. Hyvät lenkkeilynaastot. Ruokakauppa lähellä. Hieman heikko siivous, terassia ei lakaistu kertaakaan viikon aikana. Voisin ehdottomasti mennä uudelleenkin.

Lomamatka oli hyvä mutta maku Tuilta ei ollut hyvä

  • 5 / 10
Mikäli Tui aikoo myydä lisäpalveluija matkan lisäksi/yhteydessä, olisi hyvä jos voisitte myös vastata palvelujen tasosta. Nyt siirretään vastuu kaikille muille, lentoyhtiölle ja autonvuokrausfirmalle. Tämä vaikuttaa siihen että harkitsemme vahvasti ettei Tuin matkapalveluita kannattaa käyttää jatkossa koska palvelu ei vasta odotuksia. Olen matkustanut Tuin kanssa jonkun verran ja yleisfiilis on että yhtiö ei enää tavoitteelee tyytyväisiä asiakkaita, vaikka nyt kysytään mielipieitämme. Ei riitä että pyydetään anteeksi jostain, jos ei oikeasti oteta vastuuta!!!

Arguineguin Park by Servatur

  • 5 / 10
Hotelli oli siisti ja uudehko. Huoneistossa jotain käytönjälkiä oli seinissä ja allastason lista repsotti pää makuuhuoneessa, suihkun alla keltainen kehä valkoisessa lattiassa.

Meitä oli 5 henkilöä, meillä oli huoneisto isolla parvekkeella, se oli mukava. Meillä vanhemmilla parisänky, mutta siinä oli harmillisesti erilliset petarit. Kahdella teinillä yhteinen huone, jossa erilliset sängyt. Yksi makuuhuone oli yllätykseksi lukossa ja sänky kuopukselle oli olohuoneen sohvalla, se oli erikoista kun ei sohva ollut perheen käytössä vaikka tilaa olisi ollut.

Uima-allas oli auki 10-18, mikä on aika lyhyt aika. Tarkistimme hotellin työntekijältä saako uimassa käydä myöhemmin oman valvojan kanssa, virkailija sanoi että ei, siellä on kemikaaleja. Ok. Välillä siellä kuitenkin kävi ihmisiä uimassa ja viimeistä päivää kun olimme, siellä ui isot porukat eikä kukaan puuttunut. Harmitti, kun itsekin ajattelimme että altailla voisi uida vielä esim. 20 asti jos itse valvoo lapsia. Aikuisten aluekkin meni kiinni jo klo 18.00.

Kauppa alakerrassa oli hieno juttu! Ravintolassa nopeaa ruokaa tarjolla melko suppeasti, mutta ne oli ok. Kaupalla oli sorbettia ja jäähile juomaa, mutta sellaisia hienoja jäätelöannoksia jäimme kaipaamaan esim. Ravintolan puolelta!

Torakoita ei onneksi näkynyt. Liskoja kyllä, mutta ne viihtyivät omissa oloissa.

Hotelli on vähän syrjässä niin liikuimme aina yhdessä hotelli alueen ulkopuolella, bussilla tai taksilla siirtymät.

Hotellilla oli aktiviteettina vain altaat, joiden aukiolo suppea ja pieni tekonurmi kenttä, jossa tyttö kävi potkimassa jalkapalloa, mutta siellä ei ollut esim. Maalia. Piha-alueella pimeällä lennättivät ledi lelua parina viimeisenä iltana.

15vuotiaalle tytölle oli sanottu altaalla että hänen pitäisi olla Adult uidessaan, mutta tyttö ei saanut tarkennusta minkä ikäinen on adult?

Kielitaito

  • 4 / 10
Siisti ja hieno hotelli👍

Täydellinen perheloma isompien lasten kanssa

  • 5 / 10
Hotelli oli meille täydellinen. Iso, moderni ja siisti huoneisto. Henkilökunta ystävällistä. Bussipysäkki lähellä, josta pääsi helposti liikkumaan saarella.

10

  • 5 / 10
Kivat uudenaikaiset huoneistot, siistiä, tilavaa, iso terassi.

Arguinegui Park Servatur

  • 5 / 10
Hyvän tason aparmentti. Keittiön varustus hipoo huippua.
Ainoa miinus ettei kylpyhuoneen suihkutilassa ei ole laskutasoa shamppoillele, joutu laskeen lattialle peseytyessä.

Lomalla

  • 4 / 10
Siisti ja suhteellisen uusi hotelli , hyvä autojen parkki paikka hotellin alla

Arguineguin Park

  • 5 / 10
Tilava moderni huoneisto. Ainoa miinus oli torakan ilmestyminen huoneiston terassille.

Arguineguin Park

  • 5 / 10
Siisti ja uudehko huoneisto ja alue.

Asiakasarviot

  • / 10
  • Anonyymi