NH Porto Jardim
- Porto, Portugali
Tripadvisor
Hotelliesittely
Keskeinen sijainti ja kattoterassi
NH Porto Jardim sijaitsee Porton keskustassa lähellä Igreja de Santo Ildefonso -katedraalia ja kaupungin vanhinta puistoa, Jardim Marques de Oliveiraa. Hotellin katon terassilla on kausittain uima-allas. Hotellin sisäpihalla on istuinalue, jossa voit rentoutua kaupungilla vietetyn päivän jälkeen.
Hotellin ravintolassa tarjoillaan kansainvälisistä ja portugalilaisista ruokaa.
Hotellilla on:
- Uima-allas
- Ravintola ja baari
- Kuntoilutila
- Pesulapalvelu
- 24 h vastaanotto
Kaikissa huoneissa on:
- WiFi ja TV
- Ilmastointi ja tallelokero
- Vedenkeitin ja minibaari
- Kylpy/suihku ja wc
- Hiustenkuivain
Osa huoneista on varattavissa useammalle hengelle, esim. kahden hengen hotellihuone kolmelle. Lisähenkilöllä/lisähenkilöillä on tällöin lisävuoteena esim. kokoontaitettava vuode tai vuodesohva.
Käytämme hotellin omia nimityksiä eri huonetyypeille.
Lyhyesti hotellista
- Ulkouima-allas
- Kyllä
- Matka lentokentältä
- n. 40 min
Keskilämpötila Porto
Uima-allas
- uima-altaita
- 1
- ulkoallas
- Kyllä
- sisäallas
- Kyllä
Ruoka ja juoma
- baari
- 1
- ravintoloita
- 1
Urheilu
- tenniskenttä
- Kyllä
- kuntosali
- Kyllä
- golf
- Kyllä
Tärkeä tietää
- kerroksia
- 6
- huoneita
- 79
- peruskorjattu
- 2019
- rakennusvuosi
- 2019
- ilmastointi
- Kyllä
- sisäänkirjautuminen
- 15:00
- huoneen luovutus
- 12:00
- puutarha
- Kyllä
- tallelokero
- Kyllä
- huonepalvelu
- Kyllä
- WiFi, hotellissa
- Kyllä
- hissi
- Kyllä
- Paikallinen luokitus
- ****
Huoneet
- ilmastointi, säädettävä
- Kyllä
- kylpyamme
- Kyllä
- kahvi-/teetarvikkeet
- Kyllä
- hiustenkuivain
- Kyllä
- minibaari
- Kyllä
- tallelokero
- Kyllä
- suihku
- Kyllä
- TV
- Kyllä
Yhteystiedot
- Puhelin
- +351227666600
- Osoite
- Rua Duque de Loulé 66, 4000-324, Porto, Portugal
- Aikavälillä 2025-05-01 - 2027-04-30
Palvelu TUI-sovelluksessa
TUI-sovellus on kätevin tapa saada yhteys TUIn oppaisiin – juuri silloin kun itse haluat, kellon ympäri. Sovelluksen Kysy oppailta -osiossa voit lähettää viestejä suomeksi ja vastaukset saat nopeasti, sekä ennen lomaa että sen aikana. Oppaat auttavat sinua varaamaan retkiä ja vuokraamaan auton, jakavat ravintolavinkkejä ja kertovat, mistä löydät kohteen parhaat ostospaikat tai hienoimmat rannat. Ja tietysti he ovat apunasi myös kaikissa käytännön asioissa – jotta sinulla olisi mukava ja rentouttava loma. Tavoitat oppaat kiireellisissä tapauksissa myös puhelimitse kellon ympäri.
Matkustaminen hotellille
Matka lentokentältä
Kuljetus Francisco de Sá Carneiro Airport (OPO) -lentokentältä kestää noin 40 minuuttia. Varausvaiheessa näet saatavilla olevat kuljetusvaihtoehdot. Voit varata kuljetukset myös kirjautumalla myTUI-tilillesi, kun olet tehnyt varauksen.
[Lue lisää lentokenttäkuljetuksesta »](https://www.tui.fi/hyva-tietaa/lomakohteessa/lentokenttakuljetus
Bussit keskustaan lähtevät terminaalin ulkopuolelta ja kestävät 20–40 minuuttia. Metromatka lentokentältä kestää noin 40 minuuttia.
Lentoaika
Kohteeseen on tarjolla useita eri lentovaihtoehtoja. Lentoajan näet varausvaiheessa.