Austria Classic Hotel Wien
- Wien, Itävalta
Tripadvisor
Hotelliesittely
- WiFi
Klassinen hotelli
Austria Classic Hotel Wien on perinteinen hotelli, jonka historia yltää 1800-luvun puoliväliin. Täällä on rauhallinen sisäpiha, jossa on terassi ja baari. Hyvä sijainti, jos haluat tehdä ostoksia ja tutustua Wienin nähtävyyksiin. Kuuluisa maailmanpyörä Riesenrad on 500 metrin päässä hotellista.
Lähin metro: Praterstern 200 m. Hotellilta on helppo tutustua Wienin nähtävyyksiin ja ostospaikkoihin.
Hotellilla on:
- Aamiaishuone ja baari
- Kuntosali ja sauna
- 24h-vastaanotto
- Pesulapalvelu
Kaikissa huoneissa on:
- Kylpyamme/suihku ja wc
- WiFi ja TV
- Ilmastointi ja keskuslämmitys
- Tallelokero ja minibaari
- Hiustenkuivaaja
Osa huoneista on varattavissa useammalle hengelle, esim. kahden hengen hotellihuone kolmelle. Lisähenkilöllä/lisähenkilöillä on tällöin lisävuoteena esim. kokoontaitettava vuode tai vuodesohva.
Käytämme hotellin omia nimityksiä eri huonetyypeille.
- Huoneita : 78
Lyhyesti hotellista
- Baari
- Kyllä
Keskilämpötila i Wien
Yhteystiedot
- Osoite
- Praterstrasse, 72, VIENNA, Austria
Tärkeä tietää
- Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
- Kyllä
- Rakennettu
- 1808
- Uudistettu
- 2017
- Huoneita
- 78
- American Express
- Kyllä
- MasterCard
- Kyllä
- Visa
- Kyllä
- Pysäköinti
- Kyllä
- Pysäköinnin tyyppi
- Autotalli
- WiFi
- Kyllä
- Ilmastointi yleisissä tiloissa
- Kyllä
- Sisäänkirjautuminen
- 14:00-00:00
- Uloskirjautuminen
- 11:00
- Tallelokero vastaanotossa
- Kyllä
- Pesulapalvelu
- Kyllä
Huoneet
- WiFi
- Kyllä
- Tallelokero
- Kyllä
- Vedenkeitin
- Kyllä
Ruoka ja juoma
- Baari
- Kyllä
- Aamiainen
- Buffet
- Ilmastointi ravintolassa
- Kyllä
- Aamiainen
- Kyllä
- Aamiaishuone
- Kyllä
- Kahvila
- Kyllä
Rentoutuminen
- Sauna
- Kyllä
Urheilu
- Kuntosali
- Kyllä
- Polkupyörävarasto
- Kyllä
Liikuntarajoitteiset
- Kerroksia matalimmassa rakennuksessa
- 3
- Hissi
- Kyllä
- Hotellialue sopii pyörätuolilla liikkuvalle
- Ei
Palvelumme: TUI-sovellus ympäri vuorokauden
- Aikavälillä 2025-05-01 - 2025-11-01
- Aikavälillä 2025-11-01 - 2026-05-01
Palvelu TUI-sovelluksessa
TUIlla ei ole oppaita tässä lomakohteessa, mutta TUI-sovelluksen kautta saat yhteyden TUIn oppaisiin – juuri silloin kun itse haluat, kellon ympäri. Sovelluksen Kysy oppailta -osiossa voit lähettää viestejä suomeksi ja vastaukset saat nopeasti, sekä ennen lomaa että sen aikana. Oppaat auttavat sinua varaamaan retkiä ja vuokraamaan auton, jakavat ravintolavinkkejä ja kertovat, mistä löydät kohteen parhaat ostospaikat tai hienoimmat rannat. Ja tietysti he ovat apunasi myös kaikissa käytännön asioissa – jotta sinulla olisi mukava ja rentouttava loma. Tavoitat oppaat kiireellisissä tapauksissa myös puhelimitse kellon ympäri.
Matkustaminen hotellille
Lentoaika
Kohteeseen on tarjolla useita eri lentovaihtoehtoja. Lentoajan näet varausvaiheessa. Suora lento Helsingistä Wieniin kestää noin 2 t 25 min.
Matka lentokentältä
Etäisyys Wienin lentokentältä kaupungin keskustaan on noin 20 kilometriä. Voit helposti ja kätevästi varata taksikuljetuksen lentokentältä etukäteen.
Asiakasarviot
Wien
- 27.09.2024