Hotelli Playas de Torrevieja sijaitsee lähellä rantaa, Costa Blancan Torreviejassa. Hiekkaranta ja sinisenä kimalteleva Välimeri ovat vain parin minuutin kävelynmatkan päässä. Keskusta kauppoineen, ravintoloineen, baareineen ja huveineen on myös mukavalla etäisyydellä.
Ota rennosti aurinkotuolissa hotellin altaalla, käy kuntosalilla tai vuokraa pyörä ja tutustu lähiympäristöön.
Hotellilla on:
Uima-allas ja lastenallas
Allasbaari/kahvila ja ravintola
Pesulapalvelu
Tallelokero
Pysäköinti
Ilmastointi
Kuntosali, sauna ja pyörävuokraamo
Leikkipaikka ulkona
Biljardi ja pingis
Kaikissa huoneissa on:
Ilmastointi
Tallelokero
Minibaari/jääkaappi
WiFi
Puhelin
Kylpy/suihku ja wc
Hiustenkuivain
Osa huoneista on varattavissa useammalle hengelle, esim. kahden hengen hotellihuone kolmelle. Lisähenkilöllä/lisähenkilöillä on tällöin lisävuoteena esim. kokoontaitettava vuode tai vuodesohva.
Käytämme hotellin omia nimityksiä eri huonetyypeille.
Lue lisää
Tietoa hotellista
Yhteystiedot
Osoite
Calle del Cabo, S/N, TORREVIEJA, Spain
Tärkeä tietää
Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
Kyllä
Uudistettu
2004
Huoneita
186
Ilmastointi yleisissä tiloissa
Kyllä
Sisäänkirjautuminen
18:00-00:00
Uloskirjautuminen
12:00-11:00
Tallelokero vastaanotossa
Kyllä
Pesulapalvelu
Kyllä
Internet
WiFi
Kyllä
Hyväksyttävät maksukortit
MasterCard
Kyllä
Visa
Kyllä
Ruoka ja juoma
Ravintola
Kyllä
Allasbaari
Kyllä
Aamiainen
Buffet
Lounas
Buffet, Menu
Päivällinen
Buffet, Menu
Ilmastointi ravintolassa
Kyllä
Kahvila
Kyllä
Etäisyydet
Etäisyys julkisen liikenteen pysäkille
1 km
Keskustaan
5 km
Ranta
Rannalle
250 m
Rannalle
250 m
Uima-allas
Ulkouima-allas
Kyllä
Ulkouima-altaita
1
Uima-allas
Kyllä
Rentoutuminen
Sauna
Kyllä
Viihde
Viihdeohjelmaa aikuisille
Kyllä
Viihdeohjelmaa lapsille
Kyllä
Urheilu
Kuntosali
Kyllä
Polkupyörävuokraamo
Kyllä
Biljardi
Kyllä
Pöytätennis
Kyllä
Lapset ja nuoret
Syöttötuoli ravintolassa
Kyllä
Leikkipaikka
Kyllä
Liikuntarajoitteiset
Kerroksia matalimmassa rakennuksessa
9
Hissi
Kyllä
Hotellialue sopii pyörätuolilla liikkuvalle
Ei
Lentoaika
Suora lento Helsingistä Alicanteen n. 4 t 30 min.
Kohteeseen on tarjolla useita eri lentovaihtoehtoja. Lentoajan näet varausvaiheessa.
Matka lentokentältä
Lentokenttäkuljetusta ei ole saatavilla kauttamme.
Kentältä on kuitenkin hyvät kulkuyhteydet bussilla. Taksimatka kestää noin 40 min., etäisyys Alicanten lentokentältä Torreviejaan on n. 45 km.
Palvelumme
Aikavälillä 2021-05-01 - 2021-11-08
Palvelumme
Oppaamme tavoitat helpoiten "Kysy oppaalta"-palvelun kautta. Palvelun löydät sekä TUI-sovelluksesta että Minun lomani -sivulta osoitteessa tui.fi. Vastaamme kysymyksiisi vuorokauden ympäri, kaikkina viikon päivinä yleensä 30 minuutin sisällä. Tavoitat oppaat myös tekstiviestitse ja puhelimitse. Numero lähetetään sinulle tekstiviestitse saapuessasi lomakohteeseen.
Osallistu retkille ja koe elämyksiä, joita lomakohteesi Torrevieja tarjoaa. Ne voivat olla esimerkiksi seikkailuja upeassa luonnossa. Tai nähtävyyksiä ja mielenkiintoisia tutustumisia maan kulttuuriin. Mutta myös veneretkiä, ostoskierroksia ja iltajuhlia, joissa nautit paikallisen keittiön herkuista. Minkä retken sitten valitsetkin, säilyvät ihanat muistot mielessäsi varmasti pidempään kuin lomarusketus.
Jos lomaasi on vielä runsaasti aikaa, saattaa retkivalikoimaamme tulla lisää mielenkiintoisia retkiä – kannattaa siis käydä katsomassa tarjonta muutama kuukausi ennen lomaa. Tervetuloa kokemaan uusia elämyksiä!