Tripadvisor
Hotelliesittely
Uima-altaita, spa, fitnesskeskus ja All Inclusive
Marylanza Suites & Spa on moderni hotelli, joka sijaitsee aivan golfkentän läheisyydessä, kävelyetäisyydellä Playa de Las Americasista ja Los Cristianosista. Hotellissa on swim up -huoneita aikuisten kesken matkustaville sekä tilavia huoneita jopa kuudelle. All Inclusive sisältyy matkan hintaan.
Marylanza Suites & Spa sijaitsee rauhallisella paikalla Golf Las Américas -golfkentän vieressä, kävelymatkan päässä Playa de las Américasin ja Los Cristianosin rannoista sekä huveista.
Kolme uima-allasta isoille ja pienille
Keskellä hotellia on aurinkoterassi, jonka ympärillä on kolme uima-allasta. Lastenallas ja yksi aikuisten allas ovat lämmitettyjä talvella. Hotellilla on myös pieni varjossa sijaitseva leikkinurkkaus, jossa on kiipeilyteline, liukumäki ja keinu.
Kuntoilua ja rentoutumista
Hotellin spa- ja fitnesskeskus Spacio10 tarjoaa mm. Teneriffan parhaisiin lukeutuvia pilatestunteja. Lisäksi voit käydä kuntosalilla. Spa-osastolla voit uida sisäaltaassa, rentoutua jacuzzissa, käydä turkkilaisessa kylpylässä ja hemmotella itseäsi spa-hoidolla. Nämä palvelut ovat lisämaksullisia.
All Inclusive sisältyy
Marylanza Suites & Spassa lomailet erityisen mukavasti ja huolettomasti, sillä All Inclusive monipuolisin buffetaterioin sisältyy matkan hintaan. Muutamana iltana viikossa järjestetään teemailtoja, jolloin ravintolassa on tarjolla mm. kanarialaisia, italialaisia, espanjalaisia ja meksikolaisia makuja. Makean ystäville tarjolla on suklaasuihkulähde. Vierailusi aikana voit vaihtaa yhden buffetpäivällisen ruokailuun hotellin Kentia- tai Orijama-teemaravintolassa.
Tärkeä tietää
Hotellissa suoritetaan kunnostustöitä 1.10.2025–31.10.2026 välisenä aikana. Työt sisältävät huoneiden kevyttä remontointia. Yleisten tilojen, kuten allasalueen, aurinkoterassin ja vastaanoton, mahdolliset häiriöt voivat vaihdella kauden aikana tehtävien töiden mukaan. Hotelli tekee parhaansa häiriöiden minimoimiseksi. Jos kuitenkin koet töiden häiritsevän lomaasi, ota yhteyttä TUIn henkilökuntaan.
- Huoneistoja : 217
Lyhyesti hotellista
- Rannalle
- 1 km
- Ulkouima-allas/Lastenallas
- Kyllä/Kyllä
- Keskustaan/Ostoksille
- 500 m/150 m
- Ravintola/Baari
- Kyllä/Kyllä
- Matka lentokentältä
- n. 30 min
Keskilämpötila Playa de las Americas
Vastuullisuussertifioitu
Yksi vastuullisuussertifioiduista hotelleistamme
Tämä on yksi vastuullisuussertifioiduista hotelleistamme. Valitsemalla tämän hotellin tuet TUI Care Travelin toimintaa kestävämmän matkailun hyväksi.
Lue lisää TUI Care Travelista ja vastuullisuussertifioiduista hotelleistammeYhteystiedot
- Osoite
- C/Los Arenales Golf Las Américas, 38650 Playa de las Américas, Arona, Tenerife, Spain.
- Puhelin
- +34 -922 78 78 16
Tärkeä tietää
Tupakointi on sallittu ainoastaan huoneiden parvekkeilla/terasseilla.
Hotellialue, paikallisliikennettä.
Maksuton WiFi vastaanotossa ja allasbaarissa sekä huoneissa viidelle laitteelle. Yhteys voi olla rajoitettu ja saattaa ajoittain olla erittäin hidas.
- Vastaanotto avoinna ympäri vuorokauden
- Kyllä
- Paikallinen luokitus
- ****
- Rakennettu
- 2006
- Huoneistoja
- 217
- Jännite
- 220
- MasterCard
- Kyllä
- Visa
- Kyllä
- Alue
- Lomahotellialue
- Pankkiautomaatti hotellilla
- Kyllä
- Pysäköinti
- Kyllä
- WiFi
- Kyllä
- Maksuton WiFi yleisissä tiloissa
- Kyllä
- Maksuton WiFi huoneissa/huoneistoissa
- Kyllä
- Melutaso
- Hieman häiritsevää
- Liikenne
- Paikallisliikennettä
- Sisäänkirjautuminen
- 16:00
- Uloskirjautuminen
- 12:00
Huoneet
Kesästä 2026 lähtien hotelli tarjoaa sviittejä, joissa on pieni jääkaappi ja tarvikkeet kahvin-/teenkeittoon.
Tallelokero n. 18 e/vk.
Kaksikerroksisissa sviiteissä on kapeat ja jyrkät portat kerrosten välissä. Ensimmäisessä kerroksessa on makuuhuone, kylpyhuone ja oleskelutila. Toisessa kerroksessa on toinen makuuhuone ja kylpyhuone.
- WiFi
- Kyllä
- Maksuton ilmastointi
- Kyllä
- Jääkaappi
- Kyllä
- Siivous
- 5 pv/vk
- Hiustenkuivain
- Kyllä
Vuoteet
- Yhden hengen vuode, koko
- 100x200 cm
- Vuodesohva
- 90x190 cm
- Yhden hengen vuode
- Kyllä
Ruoka ja juoma
All Inclusive sisältyy matkan hintaan.
Ruoka ja juoma
Aamiaisbuffet klo 7.30–10.00, lounasbuffet klo 13.00–15.00 ja päivällisbuffet klo 18.30–21.30 ruokajuomineen (paikalliset viinit, oluet, virvoitusjuomat tai kivennäisvesi).
Paikallisia alkoholijuomia, viiniä, olutta, virvoitusjuomia sekä kivennäisvettä, baaritarjoilu klo 10.00–24.00 (tietyissä baareissa / tiettyinä aikoina).
Allasbaarissa tarjoillaan brunssi klo 10.00–12.00, välipaloja klo 12.00–18.00, makkaraa ja hampurilaisia klo 16.00–18.00 sekä lapsille jäätelöä aina aukioloaikoina.
All Inclusiveen sisältyy yksi päivällinen Kentia- tai Orijama-erikoisravintolassa loman aikana. Pöytävaraus vaaditaan ja suosittelemme varaamaan pöydän heti hotelliin saapumisen yhteydessä, sillä paikkoja on rajoitetusti. Erikoisravintolat avoinna klo 18.30–21.30.
Huomioitavaa
All Inclusiven sisältö ja aukioloajat saattavat muuttua kauden aikana. Muutokset ovat mahdollisia esimerkiksi lomakauden alussa ja lopussa, tai kun kävijöitä on muuten vähemmän.
Pukeutuminen päivälliselle: siisti pukeutuminen, ei urheilu- tai ranta-asuja (koskee kaikkia), miehillä pitkät housut tai siistit shortsit.
Uudenvuodenpäivällinen 31.12. sisältyy All Inclusiveen.
All Inclusive on voimassa hotellilta lähtöön saakka.
- Buffetravintoloita
- 1
- Ravintola
- Kyllä
- Baari
- Kyllä
- A la carte -ravintoloita
- 2
- Baareja
- 3
- Allasbaari
- Kyllä
- Snackbaari
- Kyllä
- Aamiainen
- Buffet
- Lounas
- Buffet
- Päivällinen
- Buffet, Menu
- All Inclusive
- Kyllä
- Pukukoodi päivälliselle
- Kyllä
- Pukukoodi
- Casual, Ei uima-asuja
- Aamiainen
- Kyllä
- Kahvila
- Kyllä
- Ravintoloiden määrä
- 2
Etäisyydet
- Lentokenttäbussille
- 10 m
- Bussipysäkille
- 650 m
- Etäisyys julkisen liikenteen pysäkille
- 650 m
- Ostoksille
- 150 m
- Minimarket
- 150 m
- Keskustaan
- 500 m
- Pankkiautomaatille
- 10 m
Ranta
- Rannalle (etäisyys min.)
- 1 km
- Rannan tyyppi
- Hiekkaranta
Uima-allas
Allaspyyhkeitä lainattavissa, pantti n. 5 e, pyyhkeen vaihto n. 1 e /krt.
Toinen aikuisten allas on lämmitetty ajalla 15.10–15.4. n. 24 °C, lämpötilaan vaikuttaa kuitenkin myös ulkolämpötila.
- Ulkouima-allas
- Kyllä
- Ulkouima-altaita
- 2
- Lastenallas
- Kyllä
- Lastenaltaita
- 1
- Erillinen lastenallas
- Kyllä
- Lastenaltaan syvyys
- 40 cm
- Uima-allas
- Kyllä
- Makea vesi
- Kyllä
- Allaspyyhkeet
- Kyllä
- Lämmitetty uima-allas, lämpötila
- 24 C
- Lämmitetty uima-allas ajalla:
- 15/10-15/4, 24 c
- Uimaportaat
- Kyllä
Rentoutuminen
Hotellin spa-osasto Spacio10 maksaa 20 e/vierailu ja 50 e/5 vierailua. Hoidot erillisen hinnaston mukaisesti.
12 vuotta ja sitä vanhemmat lapset ovat tervetulleita spa-osastolle vanhempien seurassa.
- Spa
- Kyllä
- Hierontaa
- Kyllä
- Kampaamo
- Kyllä
- Span ikäraja
- 18
- Jacuzzi spa-osastolla
- Kyllä
Urheilu
Fitnesskeskus Spacio10 tarjoaa kuntosalin sekä pilatestunteja, n. 10 e/päivä tai 35 e/viikko. Tunnit on varattava etukäteen.
Ikäraja kuntosalille 16 vuotta.
- Kuntosali
- Kyllä
- Kuntosalin ikäraja
- 16
Lapset ja nuoret
Sviitteihin on varattavissa syöttötuoli ennakkoon lisämaksusta.
- Lastensänky/pinnasänky (alle 2-v.)
- Kyllä
- Syöttötuoli huoneistossa
- Kyllä
- Syöttötuoli ravintolassa
- Kyllä
- Leikkipaikka
- Kyllä
- Leikkipaikka ulkona
- Kyllä
Liikuntarajoitteiset
Altaaseen on ramppi.
Kesästä 2026 alkaen hotellissa ei ole sallittua käyttää, säilyttää tai ladata sähköpyörätuoleja tai sähköskoottereita.
Lue lisää kohdasta Terveys ja erityistarpeet/Liikuntarajoitteiset »
- Rakennuksia
- 8
- Kerroksia matalimmassa rakennuksessa
- 2
- Kerroksia korkeimmassa rakennuksessa
- 3
- Hissi
- Kyllä
- Hissin ovi (leveys)
- 80 cm
- Hotellialue sopii pyörätuolilla liikkuvalle
- Kyllä
- Luiska vastaanottoon
- Kyllä
- Luiska allasalueelle
- Kyllä
- Luiska uima-altaaseen
- Kyllä
- Kaiteet uima-altaassa
- Kyllä
- Sopii liikuntarajoitteisille
- Kyllä
Palvelumme: TUI-oppaat hotellilla ja TUI-sovellus ympäri vuorokauden
- Aikavälillä 2026-05-01 - 2026-11-01
- Aikavälillä 2026-10-19 - 2027-05-01
Tapaa TUIn oppaat hotellilla
Kansainvälinen opastiimimme on tavattavissa hotellilla vähintään muutaman kerran viikossa. Oppaat auttavat sinua varaamaan retkiä ja vuokraamaan auton, jakavat ravintolavinkkejä ja kertovat, mistä löydät kohteen parhaat ostospaikat ja hienoimmat rannat. Ja tietysti he ovat apunasi myös kaikissa käytännön asioissa – jotta sinulla olisi mukava ja rentouttava loma.
Palvelu TUI-sovelluksessa ympäri vuorokauden
TUI-sovellus on kätevin tapa saada yhteys TUIn oppaisiin – juuri silloin kun itse haluat. Sovelluksen Kysy oppailta -osiossa voit lähettää viestejä suomeksi ja vastaukset saat nopeasti, sekä ennen lomaa että sen aikana. Tavoitat oppaat kiireellisissä tapauksissa myös puhelimitse kellon ympäri.
Matkustaminen hotellille
Lentoaika
Suora lento Helsingistä Teneriffalle (Tenerife Sur Airport) n. 6 t 30 min.
Lento Oulusta saattaa tietyissä olosuhteissa voimakkaan vastatuulen vallitessa joutua tekemään ylimääräisen välilaskun polttoainetäydennystä varten.
Kohteeseen on tarjolla useita eri lentovaihtoehtoja. Lentoajan näet varausvaiheessa.
Matka lentokentältä
Matka Tenerife South Airport (TFS) -lentokentältä lähimmälle hotellille kestää noin 30 min. Varausvaiheessa näet saatavilla olevat kuljetusvaihtoehdot. Voit varata kuljetuksen myös kirjautumalla myTUI-tilillesi, kun varaus on tehty. Lue lisää lentokenttäkuljetuksesta »
Etäisyydet
- Lentokenttäbussille
- 10 m
- Bussipysäkille
- 650 m
- Etäisyys julkisen liikenteen pysäkille
- 650 m
- Ostoksille
- 150 m
- Minimarket
- 150 m
- Keskustaan
- 500 m
- Pankkiautomaatille
- 10 m
Ranta
- Rannalle (etäisyys min.)
- 1 km
- Rannan tyyppi
- Hiekkaranta
Asiakasarviot
marylanza
- 18.04.2026
Miellyttävä hotelli
- 14.03.2026
Hyvä hotelli perheelle
- 28.02.2026
Iltaohjelma toisinaan hieman ala arvoista.
Asiakasarviot
- 28.02.2026
Kokonaisuus hyvä
- 26.02.2026
Loistava ja tasokas hotelli
- 14.02.2026
Hyvä hotelli teneriffalla
- 14.02.2026
Kaksi viikkoa joulun aikaan 2025
- 27.12.2025
Hotellissa erityisesti huomioitavaa
- 13.12.2025
Tätä emme huomanneet ja niinpä meillä ei ollut parvekkeelle
juurikaan asiaa kun molemmin puolin lomailijat kessuttelivat
vuorotellen.
Siisti ja hyvä hotelli!
- 06.12.2025