Siirry hakuun Siirry sisältöön

Club MMV Plagne 2000

  • La Plagne, Ranskan Alpit, Ranska

Hotelliesittely

Hyvä ski-in. ski-out -sijainti ja puolihoito

Club MMV Plagne 2000 -hotellissa asut aivan rinteiden vieressä Plagne Aime 2000 -kylässä La Plagnen hiihtokeskuksessa. Hotellin ulkopuolella on hiihtokoulun kokoontumispaikka ja Telemetron hissille on noin kymmenen minuutin kävelymatka. Puolihoito sisältyy hintaan.

La Plagnen keskustaan vievän hiihtobussin pysäkki on heti hotellin ulkopuolella. Sinisille Golf-rinteille pääset nopeasti ja kätevästi. Samannimisellä hissillä kuljet täydelliseen lähtöpisteeseen, josta voit aloittaa päivän hiihtoseikkailusi. Seuraa sinistä Pavane-rinnettä kohti La Plagnen keskustaa ja Grande Rochettea, tai valitse Cornegidouille tutustuaksesi La Rochen ja Montalbertin ympäristöön.

Rentoutumista hiihdon jälkeen

Hotellin sisustus on saanut inspiraationsa ympäröivästä maisemasta, ja huoneissa on käytetty mukavasti puuta ja seiniä koristavat alppimaisemat. Rinteessä vietetyn päivän jälkeen voit ottaa rennosti takan ääressä loungetiloissa tai suunnata rentoutumaan hotellin wellness-alueelle.

Aterioita ranskalaiseen tapaan

Puolihoito, johon kuuluu aamiainen ja päivällisbuffet, sisältyy matkan hintaan. Hotellin ravintolassa tarjoillaan päivittäin ranskalaisen ja kansainvälisen keittiön herkkuja.

Lyhyesti hotellista

Ravintola/Baari
Kyllä/Kyllä
Matka lentokentältä
n. 2 t 30 min – 3 t

Keskilämpötila La Plagne

Yhteystiedot

Osoite
Aime 2000, 73210 Macot-la-Plagne, Aime, Frankrike

Huoneet

WiFi
Kyllä
Tallelokero
Kyllä
Hiustenkuivain
Kyllä

Ruoka ja juoma

Puolihoito (aamiais- ja päivällisbuffet) sisältyy matkan hintaan. Juhlaillallinen 24.12. ja 31.12. sisältyvät hintaan.

Ravintola
Kyllä
Baari
Kyllä
Puolihoito
Kyllä

Rentoutuminen

Hotellin wellness-tiloihin ovat tervetulleita 18 vuotta täyttäneet vieraat. Varaukset etukäteen vastaanotosta.

Hieronta ja kauneushoidot lisämaksusta. Varaukset vastaanotosta.

Wellness-osasto
Kyllä
Hierontaa
Kyllä
Kauneushoidot
Kyllä

Urheilu

Kuntosali
Ei

Liikuntarajoitteiset

Hissi
Kyllä

Palvelumme: TUI-sovellus ympäri vuorokauden ja Crystal Skin oppaat

  • Aikavälillä 2026-12-19 - 2027-04-10

Lähetä viestiä meille TUI-sovelluksessa

TUI-sovellus on kätevin tapa saada yhteys TUIn oppaisiin – juuri silloin kun itse haluat. Sovelluksen Kysy oppailta -osiossa voit lähettää viestejä suomeksi ja vastaukset saat nopeasti, sekä ennen lomaa että sen aikana. Saat TUIlta apua kaikissa käytännön asioissa, jotta sinulla itselläsi olisi mahdollisimman mukava ja rentouttava loma. Tavoitat oppaat kiireellisissä tapauksissa myös puhelimitse kellon ympäri.

Tapaa Crystal Skin oppaat

Hiihtokohteessa tapaat sisaryrityksemme Crystal Ski Holidaysin oppaat, jotka vastaavat mielellään kysymyksiisi ja antavat vinkkejä parhaista rinteistä. Joskus tapaat heidät myös lentokentällä ja hotellilla.

Matkustaminen hotellille

Lentoaika

Lentoaika riippuu valitsemistasi lennoista. Suora lento Helsingistä Geneveen on n. 3 t 5 min. Osa lentomatkoista voi olla välilaskullisia. Lentoajan näet varausvaiheessa.

Matka lentokentältä

Arvioitu kuljetusaika Geneven (GVA) lentokentältä on noin 3 tuntia. Lyonin (LYS) lentokentältä kuljetusaika on noin 2 tuntia –2 tuntia 30 minuuttia. Näet kuljetusvaihtoehdot varatessasi matkaa. Voit myös varata kuljetuksen kirjautumalla myTUI-tilillesi varauksen teon jälkeen. Lue lisää lentokenttäkuljetuksesta täältä.